Žuvačky pre lepší životný štýl?

lZnižuje stres a úzkosť.

Máte niekedy pocit, že si musíte kúsať nechty a trasiete nohami, keď ste nervózny? Rovnaký koncept platí pre žuvačky, ak máte tieto zlozvyky, dajte si žuvačku, ktorá vám to vynahradí. Šúchanie na nejakej šasti ďasna slúži, ako fantastická náhrada na nervové návyky. Ak žujete žuvačky častejšie, aj vedci, ktorí tento fakt skúmali hovoria, že ľudia vykazujú vyššiu náladu a nižšiu úroveň únavy. Žuvanie žuvačiek môže výrazne znížiť stresový hormón.

žvýkačka

lPomáha vám znížiť telesnú hmotnosť.

Nielen, že to zníži váš počet kalórií, ak začnete byť hladný začnite žuvať žuvačky a nebudete hladný. To účinne znižuje vaše chute a znižuje spotrebu. Lekárske štúdie ukazujú, že najväčší prínos pochádza od tých, ktorí žuvaju žuvačku, namiesto toho, aby si medzi jedlami pripravili občerstvenie. Bezvýznamné kŕmenie žuvačkami dokázalo, že pomáha potláčať chuť do jedla.

bolest břicha

lBojuje proti nevoľnosti.

Ste náchylný k rannej alebo nevoľnosti? Bylinné, mätové žuvačky sa môžu stať vašou najlepšou záchranou. Príchuť a prídavná slinná produkcia pomáhajú tráveniu a podráždenosť žalúdka. Výskum dokonca naznačuje, že žuvanie kúska mätovej žuvačky, môže byť účinnejšie ako lieky na nevoľnosť. Lekári poznamenávajú, že žuvačka je často predpisovaná, aby pomohla pacientom stimulovať tráviaci systém po závažnej operácii čriev. Ďalšie štúdie podporili toto tvrdenie, že žuvanie žuvačiek je účinným zákrokom kvôli jeho nízkym nákladom a pohodlnému nedostatku vedľajších účinkov.

žvykačky

lZmierňuje bolesť uší.

Zatiaľ čo lietanie môže byť vzrušujúce, kolísanie tlaku vzduchu rozhodne nie je tak príjemné. Intenzívne zvuky sú dosť obťažnosťou, ale našťastie existuje spôsob, ako s tým bojovať a všetko, čo potrebujete, je balenie žuvačiek na letisku. Pohyb čeľustí a produkcia slín, ktoré vznikajú pri žuvaní z ďasien, účinne napomáha pri vyrovnávaní tlaku v ušiach.