Závesy do kúpeľne sú opäť v trende, stavte na farebné a veselé vzory

Závesy do sprchy boli posledné roky out, no to už neplatí. Na trh sa dostávajú dizajnérmi navrhnuté v rôznych prevedeniach s vtipnými či nápaditými vzormi. Ich čaru podľahnete aj vy. Ide o doplnok podobný závesom v izbách, ktoré ich v okamihu zútulnia, dodajú čaro slávnosti alebo ju presvetlia. Základom je mať šťastnú ruku pri jeho výbere, aby ste boli s konečným výsledkom spokojní.
 Sprchovací kút so závesom.jpg

Najprv meraj, potom kupuj

Navrhovaniu a výberu tohto kúpeľňového doplnku venujte viac času, dajte si záležať na presnom meraní jeho dĺžky priamo v mieste, kde ho chcete mať zavesený. Rozmer by mal dovoľovať ľahkú manipuláciu s ním, veľmi dlhý sa bude ťahať po zemi a v menších priestoroch by vám zavadzal. Merať by ste mali od miesta zavesenia a je dôležité presne si odmerať aj šírku, aby dokázal zakryť všetky časti, ktoré potrebujete. Nie je vylúčené, aby ste použili aj dva závesy naraz.
 
Sušiť a čistiť
Funkcia tohto doplnku v kúpeľni je jasná: mal by zabrániť tomu, aby pri sprchovaní „plávala“ celá miestnosť, teda udržať striekajúcu vodu v priestore vane či sprchy. Po skončení hygieny je potrebné ho vždy roztiahnuť a nechať úplne vyschnúť. Nedáte tak šancu plesniam, ktoré sa nenápadne usídlia práve na vlhkých miestach a dlho sa voľným okom nedajú vidieť. Pravidelné čistenie patrí k samozrejmostiam.Príjemný relax vo vani.jpg
 
Pri výbere vzorov zapojte fantáziu
Spôsob zavesenia si treba overiť ešte pred jeho samotnou kúpou, pretože na trhu je mnoho rôznych systémov. Preverte si, či zaťahovanie a odťahovanie bude plynulé a či manipulácia s ním je jednoduchá, aby ste si neustálym zápasením s ním neznepríjemňovali život. Všetky súčasti vodiaceho systému, teda tyč aj posuvný mechanizmus potrebuje raz za čas údržbu, aby sa na ňom nedržal vodný kameň a prach. Nový záves vaše peňaženky určite nezruinuje, a tak je dobré, ak ho po nejakom čase vymeníte, pokojne aj v každom ročnom období. Vzory im prispôsobte, nemusíte sa báť ani veselých motívov, ktoré pri vstupe do kúpeľne potešia vaše oči.