Xiaomi Black Shark 2 Pro: Nie je to len výkonný hráčsky model

Výrobca Xiaomi je na trhu so smarfónmi  známy tým, že okrem férovej ceny svojim spotrebiteľom neváha poskytnúť slušné, v niektorých prípadoch vlastne veľmi slušné výkonnostné parametre. Z tohto hľadiska musíme spomenúť predovšetkým modely série Black Shark, avšak najmä novšiu verziu Black Shark 2 Pro. Na základe jeho paramtetrov je prakticky známe, že ide o model primárne prispôsobený pre hráčov.Mobil, smartphone.png
Pre herné zariadenia vo forme smartfónov je dôležité nielen vysoké rozlíšenie a kvalitná obrazovka, ale samozrejme tiež výkon hardvéru.
V tomto ohľade doprali modely Xiamo Black Shark 2 bohatú výbavu, spomeňme napríklad čipset série Snapdragon 855+, no pozornosť priťahuje hlavne neuveriteľných 12 GB RAM (operačnej pamäte).Pokiaľ sa však váš záujem orientuje na úložnú pamäť, bez pamäťovej karty je dostupné 128 GB interné úložisko, v prípade drahšej alterantívy je to 256 GB. V oboch prípadoch štedrá nádielka.Mobil, natáčanie, koncert.jpg
A ako je to s tou obrazovkou?
Užívatelia operujú s 6,39 palcovým AMOLED displejom, ktorý z hľadiska rozlíšenia poskytuje kvalitnú, avšak dnes už požadovanú schopnosť zobrazenia Full HD+.  
Mobil samozrejme nemusí slúžiť iba na hranie, ale dokáže robiť kvalitné fotografie v dôsledku fotovýbavy. Ako je na tom v tomto smere Black Shark 2?
Celkovo disponuje troma snímačmi obrazu. Zo zadnej strany je to 48 Mpx senzor12 Mpx fotoaparát, pričom milovníci selfie sa zasa potešia 20 Mpx kamerou. O kvalitu zhotovených snímok sa  postará schopnosť natáčať videá v 720p kvalite.
Záverečná charakteristika
Dnes už však okrem výkonu, kvalitných snímačov a vysokého rozlíšenia požadujeme, aby mobil tiež niečo vydržal. Pre tieto prípady mobil disponuje rýchlym nabíjaním prostredníctvom USB a 4000 mAh zásobníkom. Aktuálne sú dostupné dve verzie tohto mobilu, pričom tá lacnejšia (390 eur) disponuje úložnou pamäťou 128 GB a o niečo výkonnejšia 256 GB alternatíva stojí 455 eur.