Výber vhodnej postele

Posteľ je niečo, na čom strávite možno aj viac ako polovicu celého života. Preto je veľmi dôležité nepodceniť výber a ušetriť si mnohé zdravotné problémy a nepohodlie. Nekvalitný materiál rámu môže skončiť rozpadom postele, prípadne aj vážnym zranením. Nesprávne zvolený matrac vám môže spôsobiť bolesti kĺbov a problémy s chrbticou. Pokiaľ trpíte alergiami, rozhodne si musíte dávať pozor aké vankúše, paplóny a poťahy matracov používate. Pravidelná údržba by mala byť v každom prípade samozrejmosťou.

čtení
 
Na čo si dať pozor:
 
1.) Konštrukcia postele by mala byť pevná, ideálne z dobrého kovu, alebo dreva. Aj drevotrieska nie je žiadnym hriechom, pokiaľ je kvalitná. Pri kúpe sa zamerajte na hrúbku a symetriu. Určite sa pozrite aj na spoje a ich pevnosť, prípadne celistvosť. Pozrite si aj návod na zloženie. Čím komplikovanejší proces a čím viac častí, tým viac hrozia prípadné komplikácie pri kontrukcii samotnej, ale aj neskôr, pri používaní.

postel
 
2.) V dobrom obchode by vám pri kúpe matracu mali umožniť vyskúšať si ležanie na verejne dostupnom modeli. Podľa vašej váhy a výšky by ste si mali nájsť vhodnú tvrdosť materiálu, aby správne podporila vašu chrbticu a nepôsobila zbytočné deformácie. Samozrejmosťou by mali byť snímateľné poťahy, ktoré sa dajú oprať. Matrac je vhodné po niekoľkých rokoch úplne zmeniť, keďže pri pravidelnom používaní sa určitým zmenám vlastností skutočne zabrániť nedá.

snídaně
 
3.) Podľa vášho zdravotného stavu a podnebia v ktorom žijete by ste mali správne zvoliť hrúbku prikrývok a vankúšov, rovnako ako materiál. Perie je skvelé kvôli svojim izolačným vlastnostiam a mäkkosti. Pre alergikov ale môže predstavovať problém. V súčasnej dobe nie je hygiena problém, keďže existuje niekoľko spôsobov ako perie správne vyčistiť. Pokiaľ svoje vankúše a periny zveríte do rúk profesionálnej čistiarni, určite sa o ne dobre postará.