Spoločnosť Samsung debutuje s konkurenciou AirDrop spolu aj s Galaxy S20

Organizácia Samsung vyvíja svoju vlastnú alternatívu k službe zdieľania súborov AirDrop od spoločnosti Apple, ktorá bude uvedená na trh s pripravovanými správami okolo aj Galaxy S20, správy od XDA Developers.
Napriek užitočnosti AirDropu v systémoch iOS a macOS od jeho prvého uvedenia na trh v roku 2011 sa Android snažil prísť so životaschopným konkurentom. Na chvíľu AN obsahoval verziu založenú na NFC s názvom AN Beam, ale táto ukončená aj pre AN 10. Aplikácia na súbory od firmy Google tiež obsahuje podobné funkcie, ale nie je to isté ako to má mať zabudovanú funkciu priamo do AN.Nadpis Samsung.jpg
Existujú náznaky, že by sa to mohlo čoskoro zmeniť. XDA vývojári hlásili viackrát správu o pripravovanej funkcii systému Android s názvom Blízke zdieľanie, ktorá je zrejme prístupná priamo na paneli rýchlych nastavení operačného systému. Táto služba bola prvýkrát zaznamenaná pod názvom Rýchle zdieľanie už v júni 2019, zdá sa však, že je to stále vo vývoji začiatkom tohto mesiaca.
Funkcia Quick Share vám umožňuje zdieľať údaje s ostatnými používateľmi smartfónov od SA a umožňuje vám tiež prenášať dáta do zariadení SmartThings. Ak chcete urobiť, nahrá váš súbor do SA Cloud pred jeho stiahnutím do samostatného zariadenia. Zdá sa, že tento režim je obmedzenejší, s dátovým limitom 1 GB súčasne, až do maximálnej hodnoty 2 GB za deň.Samsung logo.jpg
Kórejská organizácia nie je jediným výrobcom pre AN, ktorý pracuje na konkurentovi AirDrop. V minulom roku traja z najväčších výrobcov mobilov v Číne – Xiaomi, Oppo a Vivo – oznámili, že pracujú na protokole prenosu peer-to-peer, ktorý bude fungovať na všetkých týchto zariadeniach. Medzitým má OnePlus tiež svoj vlastný systém prenosu súborov s názvom FileDash, ktorý je obmedzený na vlastné zariadenia.
Očakáva sa, že Galaxy S20 sa uvedie na trh 11. februára. Vývojári od XDA tvrdia, že táto služba sa pravdepodobne objaví na všetkých zariadeniach, ktoré sa spúšťajú s jedným používateľských rozhraním 2.1 alebo novším.