Prirodzenosť sa nosí a tento rok to platí aj pri nechtoch

Na to, že každý rok je v móde niečo iné, sme si tak nejako už zvykli. Vedeli ste však, že trendy existujú aj v oblasti manikúry? Presne tak. Farba laku, dĺžka nechtov, či rôzne dekorácie. Každý rok je IN niečo iné. Ak teda patríte k ženám, ktoré radi držia krok s módou, nezabudnite ani na svoje ruky.

modré nehty
 
Tento rok bude prirodzený!
 
Určite sa už klepete nedočkavosťou, čo bude v kurze v roku 2019. Tak to nenaťahujme a poďme rovno na vec. Ak chcete ostať IN, tento rok siahnite po prirodzenosti. Ak nosíte „svoje vlastné“ nechty, netrápte sa prekombinovanými vzormi, trblietkami a inými hlúposťami. Základom je to, aby boli vaše nechty, ich okolie a aj celé dlane, pekne upravené. Namiesto drahej manikúry, teda radšej zainvestujte do kvalitného podkladového laku, tonika na ošetrovanie nechtovej kožky a hydratačného krému na ruky.
Pokiaľ ste fanúšičky gélu a svoje nechty si nechávate takto dorábať, nepreháňajte to s dĺžkou. Tá by mala byť taktiež decentná. Tvar by mal pripomínať „živé“ nechty. Špicaté, alebo hranaté tvary tento rok odložte do skrine. Tento rok je dokonca ideálnou príležitosťou na to, aby ste dali svojim nechtom pauzu a na ich dorábanie na chvíľku zabudli. 

nehty
 
Tlmenými farbami nič nepokazíte
 
Teraz sa určite pýtate, aký lak na nechty vytiahnuť zo šuplíka. Keďže hovoríme o prirodzenom výzore nechtov, v kurze budú najmä zemité, tlmené, poprípade jemne pastelové odtiene. Béžovou, sivou, krémovo – hnedou, olivovo – zelenou, alebo pieskovo – žltou nič nepokazíte. Rovnako tak môžete svoje nechty zahaliť do jemných odtieňov ružovej, či fialovej farby, alebo ostať pri transparentnom laku.
 
S ozdobami opatrne
 
Ak si neviete svoju manikúru predstaviť bez nejakých tých ozdôbok, zvoľte si také, ktoré nebudú celkový dizajn vašich nechtov narúšať. Reč je napríklad o strieborných pásikoch rôznej hrúbky. Nemusia sa nachádzať na všetkých prstoch, ale iba na dvoch, či pokojne na jednom. Na výrazné trblietavé kamienky radšej zabudnite.