Podnikajte v tom, v čom ste naozaj dobrí

Chceli by ste začať podnikať? A už aj viete, v čom presne, alebo ešte stále tápete? Ak sa chcete vydať na dráhu samostatne zárobkovo činnej osoby, v prvom rade, by ste mali mať stopercentne jasno v tom, čo budete robiť.

muž.jpg
 
Podnikatelia nepodnikatelia
 
Medzi nami sa nájde veľmi veľa ľudí, ktorí začali, alebo chcú začať podnikať len preto, aby zarobili peniaze. Na tom samozrejme nie je nič zlé. Každý chce zarábať, no a navyše i musí. Bez peňazí to jednoducho nie je ono, aj keď to mnohí hlásajú. Problémom je to, že veci bývajú veľmi úzko prepojené. Ak ráno zaspíte, nestihnete autobus, prídete neskoro do práce, preto nestihnete poradu a plat bude opäť raz o niečo nižší. Presne takto to funguje aj v podnikaní. Ak začnete podnikať len pre peniaze, nebude v tom zápal a nadšenie, pochopia to aj vaši zákazníci, ktorých vlastne ešte ani nemáte.
 
Podnikateľ musí ovládať to, v čom podniká
 
Mnohokrát sa stáva to, že človek, ktorý netuší o plastových oknách ani mäkké Ň, začne podnikať práve v tejto oblasti. Zapamätajte si jednu vec. Možno si hovoríte, že vy ako „vedúci“, budete svoj podnik iba financovať a pracovať za vás budú tí druhí. Ako však budete vedieť zhodnotiť, či predávate naozaj kvalitné okná? Ako budete môcť viesť svoju firmu? Spoľahnete sa na druhých aj napriek tomu, že ide o vaše peniaze? Veľmi, ale veľmi nerozumné rozhodnutie. Navyše, ak budete ozajstný profesionál, vaši zákazníci, to akoby vycítia. Keď niečo robí odborník, tak sa to jednoducho pozná na prvý kuk.

žena.jpg
 
„Ja nič neviem“
 
Zamysleli ste sa nad tým, čo ste si práve prečítali a máte pocit, že vy vlastne nie ste v ničom tak dobrí? Hlúposť ako svet! Každý má obor, v ktorý vyniká. Možno ste svoj talent iba ešte nezačali dostatočne rozvíjať.  V tom prípade odložte návštevu živnostenského úradu na neskôr a začnite na sebe makať.