Pes v byte

Každý človek by sa mal popasovať s viacerými otázkami predtým, než si zabezpečí nové šteniatko alebo opusteného psíka z útulku či karanténnej stanice.  Zvládne sa o neho postarať? Bude mať na neho dostatok času a zabezpečí mu všetko, čo pes potrebuje? Čím ho kŕmiť a čo mu naopak môže spôsobiť nemalé ťažkosti? A predovšetkým – patrí pes do bytu?
Určite áno. Pes je spoločenské zviera a ak mu dokážete cez deň zabezpečiť dostatok pohybu, nevidím dôvod, prečo by ste psa nemali chovať v byte. Aj tu ale existuje zopár pravidiel, ktoré by sa pri starostlivosti o štvornohého spoločníka mali dodržiavať.

doga

  1. Kŕmenie a voda

Psíkovi by sme mali vyhradiť vhodné miesto na misky s krmivom a vodou. Mne sa osvedčilo, keď mal pes potravu blízko miesta, kde spí. Samozrejme, nie je to pravidlo. Miesto by sme ale nemali meniť. Ak sa už raz rozhodneme, kde misky psovi pri každom jedle uložíme, mali by sme to dodržiavať. Avšak, je veľmi dôležité, aby pes nemal k dispozícií potravu po celý deň. Pri vode to ale neplatí. Každý deň by mala byť čerstvá a sprístupnená psíkovi počas celého dňa a aj v noci.

  1. Miesto, kde pes spí

V tomto prípade je dôležité, aby mal psík svoje vlastné miesto, kde môže odpočívať. Neodporúča sa ale psíkovi umiestniť pelech do častí bytu, ktoré sú veľmi frekventované. Pes si na takýchto miestach neodpočinie a nebude tam chcieť tráviť čas.

štěně

  1. Prechádzky

Tento bod je u psov veľmi individuálny, ale každému z nich je potrebné zabezpečiť dostatok pohybu. Sú ľudia, ktorí milujú dlhé prechádzky. V tom prípade je možné so psíkom chodiť na prechádzky aj menej krát za deň. Avšak, počas dňa by sa so psom malo ísť von minimálne trikrát. Samozrejme, v tomto bode je dôležité zohľadniť  vek a plemeno psa.
Psy sú skvelé stvorenia a jednoznačne si zaslúžia našu pozornosť a starostlivosť. Ak im my dáme všetko, čo potrebujú, oni nám to mnohonásobne vrátia späť, spríjemnia nám každý deň a už sa nikdy nebudeme cítiť opustene.