Peniaze, sláva, smrť

V tomto článku sa chcem venovať ťažkej téme, kedy si jednotlivci zvolili smer, ktorý im nachvíľu priniesol popularitu a peniaze, lenže takisto i predčasnú smrť. Mám na mysli jednu zatajovanú skutočnosť, ktorá sa  ešte dodnes nevyriešila.

Chcem opísať smutné fakty, kedy si športovci zvolili nesprávnu cestu a to konkrétne vo veľmi známej populárnej súťaži WWF. / World Wrestling Federation/.

Zlákali ich veľké peniaze a neustála túžba po nich. Ale aby som nekrivdil zbytočne, mám na mysli záhadné praktiky v deväťdesiatich rokoch. V období predtým a dnes sa už tieto veci nedejú tak často.
prášky a pilulky

V deväťdesiatich rokoch túto populárnu súťaž prevzal ziskuchtivý McMahon, ktorý už hneď, ako so chopil kormidla vyhlasoval, že zmení smer starej a nudnej WWF, kedy od svojich športovcov bude požadovať maximum. Táto súťaž zrýchlila svoje tempo i tvrdosť. Chcel čo najrýchlejšie zbohatnúť, no takisto i športovci.

 Ako a hlavne za akú cenu sa mu to podarilo?

Tejto téme sa dodnes vyhýba. Isté je však to, že naozaj veľký počet wrestlerov, ktorí účinkovali v tejto súťaži v spomínanom období sú už dnes mŕtvi. A to zomreli relatívne mladí, mali tak v priemere 40 rokov. Skrátka, v takomto veku sa nezomiera prirodzene. Záhadné je však to, že wrestleri z tohto obdobia začali zomierať  približne v rovnakú dobu, v približne rovnakom veku a hlavne za tých istých podmienok. Vo väčšine prípadoch sa jednalo o infarkt, v menšine o poškodenie mozgu.
 

natahování injekce
Dobre vieme, že wrestling je hraný. Teda jedná sa iba o akokeby atletické prvky, pričom sa účinkujúci nebijú celou silou. Ide len o divadlo. Rozhodne si myslím a mám taký názor, že wrestleri z deväťdesiatich rokoch nezomreli na následky zranení. Zomreli na následky, ktoré spôsobujú nepovolené lieky, drogy, tlmiče bolesti riedené alkoholom a steroidy. Tieto látky a kombinácie nie sú zakázané len tak omylom. Istú dobu sa z nich človek cíti ako nadčlovek, no akonáhle sa prestane hýbať, prídu vedľajšie účinky. Ak si pozriete rozhovor s pár wrestlermi, ktorí toto divoké obdobie prežili, sú na vozíku a každú hodinu musia zhltnúť veľké množstvo tabletiek, ktoré ich držia ako tak nažive. Majú ledva 50 rokov, no pôsobia ako by mali 150 rokov. Títo chodiaci zombie vám otvorene v rozhovor tvrdia o praktikách, kedy skoro celá WWF bola závislá od týchto nepovolených látok.

Viem, že na tému peniaze ste čakali trochu iný článok, ale podstatné je uvedomiť si, kam nás túžba po peniazoch môže dostať. Z ľudí sa stanú nenásytné svine a z tých ostatných chodiace mŕtvoly. Peniaze sú potrebné, chápem, ale musíme si uchovať ľudskú tvár.