Oblečenie pre mladých? Obľúbenou predajňou je New Yorker

V známej predani značkového oblečenia New Yorker nakupuje veľa prestaviteľov mladej generácie, konkrétnejšie ľudí vo veku od 12-39 rokov.  Je to vidno i na štýlovom type oblečenia, ktoré sa k tejto spomenutej generácii hodí. Zaujímavým je možno zistenie, že tento obchod je na trhu už od roku 1971. V tej dobe sa špecializoval iba na jeden typ oblečenia, ktorý bol však vtedy obľúbený, provokatívny, no získal si dlhoročnú popularitu vo viacerých krajinách a to tovar „jeans“. Teda džínsové nohavice, džínsové bundy a podobne. Už vtedy vedeli „trafiť“, teda odhadnúť štýl vtedajších predstaviteľov mladej vrstvy obyvateľstva.

džíny

Presuňme sa však do nášho storočia, kedy nám už New Yorker poskytuje oblečenie oveľa širšieho zamerania. Každý by si z dnešného výberu mohol nájsť svoj vlastný štýl, nevraviac o dostupnosti vhodného výberu pre každé ročné obdobie. Z označenia „značkové oblečenie“ však nemusíme mať strach, nemusí to automaticky prezentovať zbytočne vysokú cenu. Keďže ide o tovar vhodný pre aktuálne ročné obdobie, ráta sa s jeho obmedzením využitím a to sa odzrkadlí i na cene. V tomto obchode s oblečením však nenájdete iba jednu konkrétnu značku, špecializuje sa na širší výber a vy máte prehľad a možnosť výberu z viacerých typov tovaru.

Aký typ tovaru?
Rifle zostali, no samozrejme ich novšia, súčasná podoba, ale nájdeme i štýlové a praktické športové oblečenie, okrem toho plavky na letné obdobie a spodné prádlo. Spomenul som tiež, že nájdeme viacero značiek. To je pravda, no spomeniem hádam len tie najpredávanejšie a to napríklad Fishbone, či značku plaviek Censored. Okrem iného stojí za zato pripomenúť i značky ako Amisu či Smoga.

bunda

Kde a ako nakúpiť?
Aj New Yorker tak, ako väčšina overenej konkurencie prevádzkuje svoj e-shop, pričom „reálnych“ predajní fyzickej podoby nájdeme na Slovensku až 27.