Keď na všetko stačí jeden chytrý mobil

Je neuveriteľné, koľko funkcií dnes dokáže zvládnuť a nahradiť jeden mobil, respektíve smartphone. Vieme, že volanie či písanie a čítanie správ rozhodne nie jeho jedinou funkciou, pričom chytrý mobil je možné využiť k viacerým účelom. V nejednom prípade ako náhradu iných zariadení.
Akých napríklad?Ruka drží mobil, LOVE.jpg

  • Digitálny fotoaparát

Ako prvé nás asi napadne fotenie. Kvalitné fotky je možné zhotoviť na súčasných mobiloch, ktoré sú praktické na prenos a máme ich stále pri sebe. Dokážu teda spoľahlivo nahradiť digitálny fotoaparát, i keď znalci tohto odvetvia by možno poukázali na niekoľko slabších stránok. Pre bežného užívateľa je však smartphone zároveň kvalitným foťákom, najmä ak ide o vhodnú voľbu. To znamená, že súčasný trh ponúka chytré mobily špecializujúce sa na toto odvetvie, čiže výbavu vo forme kvalitných snímačov.

  • Kvalitná kamera

Táto funkcia tak trochu nadväzuje na predchádzajúci poznatok. Dnešné modely chytrých mobilov okrem foťáku disponujú tiež výsuvnou kamerou. Niektoré z nich sú už dokonca schopné robiť videozáznamy v rozlíšení 4K. Nechýbajú ani rôzne nové efekty ako napr. Extreme Slow Motion, čiže spomalenie natáčaného videa na 960 snímok za sekundu.

  • Herná konzola

Dobre, toto je možno trochu prehnané. Ani na vlajkovom modeli si síce Red Dead Redemption 2 nezahráte, ale čo je podstatné- táto technológia sa stále vyvíja. Graficky dokážu smartphony prehrať pomerne kvalitné herné prostredie už dnes. Navyše sa vraví o pripravovanom cloud gamingu. A z hľadiska výkonu či parametrov už dokonca niektoré najnovšie modely prevyšujú súčasné herné konzoly- Xbox One či PS4!Šálka kávy, smartphone, smajlík.jpg

  • Televízia

Nádherné rozlíšenie obrazu, ktoré oceníte tiež pri sledovaní videa poskytujú mobily s displejom FullView. Kúpite SD kartu, na ňu podávate obľúbené filmy a o zábavu je postarané. Takisto je možné stiahnuť aplikácie ako Netflix, Plex (zdieľanie filmov medzi PC a mobilom), či aplikácie konkrétnych TV staníc alebo apky s bohatým obsahom animákov.