Každý večer čisté pyžamo?

Obliekate si na sebe každý večer čisté pyžamo? Ako často prezliekate obliečky? Každý týždeň alebo sa v nich potíte aj niekoľko mesiacov? Prezliekate ich len príležitostne? A čo oblečenie, ktoré nosíte do práce? Máte každý deň niečo iné? Dávate to potom prať alebo si to znova niekedy na seba oblečiete? Vložíte to do skrine medzi čistú bielizeň?dievčence v pyžamách
Sto ľudí, sto chutí.
Máme tri skupiny ľudí, ktorí si rôzne potrpia na hygienické návyky ich oblečenia a prania:

  1. Každý máme nejaké návyky z domu. Niektorí ľudia si dávajú každý večer čisté pyžamo. Každý týždeň si prezliekajú posteľné obliečky a každý deň majú na sebe niečo iné. To, čo mali na sebe oblečené nikdy nevložia naspäť do skrine, ale dajú to rovno do prania. Tak sa im nazbiera aj dosť veľa práčok, ktoré musia vyprať za jeden týždeň.
  2. Oproti tomu sú ľudia, ktorí menia posteľné obliečky raz do mesiaca a pyžamo nenosia alebo si ho menia ako sa im páči. Keď majú pocit, že je už prepotené, tak si ho vymenia. Oblečenie nosia pokojne aj viac dní za sebou, pokiaľ nepáchne alebo nie je špinavé. Zastávajú názor, že po jednom nosení ho ešte nemusia vkladať do práčky, keď nesmrdí, nie je prepotené alebo nie je špinavé.

žena v župane

  1. No a potom tu máme opačný extrém a to sú ľudia, ktorí si menia oblečenie možno raz týždenne alebo aj menej často. Nevadí im, že je špinavé ešte ho budú nosiť, pretože sa dá nosiť a nezáleží im na tom, či je čisté. Posteľnú bielizeň si menia asi len na sviatky, ako sú veľká noc a Vianoce a niekedy medzi tým v lete, keď im to napadne. Pyžamo nenosia vôbec alebo používajú na spanie rovnaké oblečenie v akom sú aj doma cez deň. Veď sú doma pár hodín za deň, tak na čo sa budú toľko krát predsa prezliekať, veď na tom nezáleží. Ich spotreba vody a práčok je značne malá oproti prvej skupine ľudí, ktorí sú riadne spotrební, čo sa týka vody. No, možno práve títo ľudia majú lepšiu imunitu, ktovie.