Kam na dovolenku? Vyskúšajte Egejskú riviéru


Keď sa povie „Turecko“, mnohým ľuďom napadne Turecká riviéra. Tá však nie je jedinou atraktívnou lokalitou. Ak hľadáte luxusný dovolenkový rezort v obklopení nevídane krásnej prírody, zavítajte do egejskej riviéry.

Pobrežie egejského mora.jpg
 
Egejská riviéra – Turecko Happy Travel sa nachádza medzi Stredozemným a Egejským morom. Je známa svojim dokonalým kontrastom, ktorý tu vytvára množstvo zelene a nádherne tyrkysové, čisté more s neopakovateľnými pieskovými plážami. Tento kúsok Turecka je doslova, ako vystrihnutý z obrazu. Pre tých, ktorí obľubujú opaľovanie na pláži aj s inými turistami, sú tu klasické pláže. Pokiaľ však chcete viac súkromia, môžete zavítať na menšie pláže, na ktorých budete naozaj len vy. Medzi obľúbené dovolenkové rezorty patrí napríklad Dalaman, Didim, Gundogan, Icmeler, Cesme alebo Bodrum.
 
Okrem čvachtania v mori a leňošenia na pláži, vám tento kút Turecka poskytuje i mnohé iné aktivity. Ak obľubujete historické pamiatkach, verte že na tomto mieste prídete na svoje. Veľmi atraktívne je napríklad mesto Efez, kde nájdete povestný Artemidin chrám. Ak by ste to náhodou nevedeli, tak tento chrám patrí medzi sedem divov sveta.
 
Pre milovníkov dlhších prechádzok, turistiky cyklistiky či športuje tu nádherná príroda a množstvo zaujímavých výletov. Medzi top lokality patria tunajšie vodopády alebo pláž Iztuzu, kde môžete na vlastné oči vidieť ohrozený druh korytnačiek. Tieto zvieratá tu totiž putujú za účelom  kladenia vajec. Vyslovene turistickou trasou, je kaňon Saklikent.

Korytnačka na pláži pri mori.jpg
 
Egejská riviéra je známa aj vďaka svojmu typickému stredozemnému podnebiu. V lete sa tu pripravte na teploty vysoko nad tridsať stupňov Celzia. Nie je ničím výnimočným, že počas dňa sa vzduch v tieni ohreje až na štyridsať stupňov. Toto horúce počasie však zabezpečuje to, že more je príjemne teplé. V dovolenkovej sezóne má voda takmer tridsať stupňov.