Aký vybrať ideálny kufor na cestovanie?

Určite sa skôr alebo neskôr, párkrát či možno stokrát ocitneme v situácii, kedy budeme potrebovať využiť cestovné kufre. V takej situácii možno zistíme, že ten náš súčasný je už starý, viditeľne opotrebovaný alebo skrátka nepraktický. A možno nedisponujeme ani takým a z toho či onoho dôvodu budeme rozmýšľať nad investíciou do kúpy novej batožiny.

Stopár s kufrom

Lenže aj v tejto kategórii sa dnes dokážeme stretnúť s pomerne pestrou ponukou. A to, čo môže vyhovovať niekomu inému, nemusí tomu druhému.  Už len z podstatného hľadiska, akým je rozdelenie a úvaha, či uprednostníme skôr textilný alebo škrupinový kufor.
 Textilnýje typický viacerými priehradkami, respektíve vreckami z vnútornej ako aj vonkajšej strany. Výhodou je možnosť z časti rozopnúť zips a vytvoriť tak viac úložného miesta. Takáto batožina je pritom pomerne praktická na prenos z dôvodu nízkej hmotnosti. Je však pravda, že ak si predstavíme textilný kufor, možno pochybujeme o dostatočnej elegancii. V danom smere sa ale určite dajú nájsť skutočne štýlové prvky, najmä pokiaľ ide o modernejšie modely. Ide o vhodný typ, čo so sebou môžete vziať do autobusu a vlaku, respektíve takisto do svojho auta. Na textil je však nutné dávať si o niečo väčší pozor, nakoľko sa dá relatívne ľahko poškodiť, minimálne po dizajnovej stránke.

Letisko, kufor

Škrupinovýmá na druhej strane spravidla menej vreciek, jeho oceniteľné vlastnosti sú zato kompenzované hlavne lepšou odolnosťou pred poškodením, jednoduchšou údržbou a pevnejšou formou. Rovnako dokážu disponovať integrovaným zámkom, najmä drahšie modely. Takisto sa hodí spomenúť, že sú nepremokavé a celkovo si pýtajú menšiu starostlivosť v tom, aby sme ich chránili pred opotrebením. Z tohto hľadiska pevný kufor značí zároveň spoľahlivejšiu ochranu majetku, ktorý sa v ňom prenáša.
Záver
Každá možnosť má svoje pre aj proti a v stručnosti rozdiely týchto dvoch alternatív môže zhrnúť podľa toho, či hľadáte skôr praktickejšiu voľbu a nižšiu cenu (textilný) alebo pevnosť a odolnosť (škrupinový).