Ako vyhrať boj s opicou alebo čím ju nakŕmiť aby ste sa jej zbavili?

Poznáte to. Hovoríte si, že tentokrát sa už budete kontrolovať a nepreženiete to s alkoholom, tentokrát to už naozaj ustrážite. A opäť sa budíte s bolesťou hlavy, roztraseným žalúdkom a slabosťou celého tela. Ako sa po prebdenej noci sprevádzanej alkoholom čo najrýchlejšie zregenerovať vďaka potravinám?

whisky
 
Voda
Najlepšie obyčajná čistá voda, ktorú si môžete kedykoľvek a kdekoľvek načapovať priamo z vodovodu. Voda Vám pomôže vyplaviť toxíny z tela a zároveň aj vyplaviť zostatkový alkohol z krvi.
 
Med
Tento zázračný dar z prírody Vás tiež dokáže postaviť na nohy po prepitej noci. Vo svojej podstate je protijedom. Pomáha nám premeniť toxíny, ktoré sa nám do tela dostali konzumáciou alkoholu na kyselinu octovú, ktorú naše telo dokáže spáliť. Med má aj vysoký obsah fruktózy, ktorý nám dodá potrebnú energiu.
 
Banány a špenát
Alkohol naše telo dehydratuje. Ak ho navyše nekombinujeme s dostatočným množstvom vody, dehydratácii sa určite nevyhneme. Navyše prichádzame o minerálne látky, ako napríklad draslík, ktorý je pre nás veľmi dôležitý pri udržiavaní rovnováhy vody v tele a pri zachovávaní acidobázickej rovnováhy. Banán a špenát sú bohaté na draslík, preto sú pre nás po prepitej noci veľkým prínosom.

alkohol
 
Vajíčka
Vajíčka sú zdrojom bielkovín. Pri odbúravaní alkoholu sú nám veľmi nápomocné aminokyseliny, ktoré sa nachádzajú práve v bielkovinách. Ideálne sú vajíčka pripravené s čo najmenším množstvom tuku, preto v tomto prípade dajte prednosť radšej uvareným pred upraženými. Navyše sú ľahko stráviteľné, čo Váš žalúdok určite ocení.
 
Vývar
Napriek tomu, že v tomto stave nemáte chuť na jedlo a už len pri pomyslení na konzumáciu čohokoľvek sa Váš žalúdok búri, skúste si dopriať aspoň vývar. Mäsový alebo zeleninový – ktorýkoľvek z nich Vám pomôže upokojiť roztrasený žalúdok a dodá Vám do tela minerály, ktorých Vás alkohol zbavil.
 
Citrusové plody
Ďalším zázračným liekom je ovocie, ktoré obsahuje vitamín C. Vaše telo o veľkú časť tohto vitamínu prišlo vďaka alkoholu. Siahnite teda po citrusových plodoch (pomaranče, grepy, citróny) alebo kiwi.
 
Mlieko
Alkohol Vám spôsobuje prekyslenie žalúdku. Ideálnym liekom, ktorý ho zneutralizuje je mlieko, ktoré je bohaté na bielkoviny a pomôže Vám upokojiť žalúdok.