Ako udržať vaše kompozitné dvere krásne ako nové

Kompozitné dvere sú vyrobené z rôznych materiálov, najmä z PVC, dreva a GRP, ktoré sú potom natlakované a spojené tak, aby tvorili dvere. Typicky sú hrubšie ako dvere typu uPVC, čo ich robí silnejšími a bezpečnejšími a majú aj tradičnejší vzhľad a sú k dispozícii v mnohých štýloch a farbách. Nie je prekvapením, že kompozitné predné dvere sa stávajú čoraz obľúbenejšími, ale akonáhle sú nainštalované, budete chcieť, aby každý rok vyzerali v skvelej forme.

fasáda

Jednoduchá údržba dvier
Jednou z veľkých výhod kompozitných dverí je, že sú oveľa jednoduchšie ako drevené alebo uPVC dvere. Drevené dvere sa môžu rozširovať alebo sťahovať v závislosti od počasia, čo môže spôsobiť vznik trhlín. Môžu tiež hniť v priebehu času, pokiaľ nie sú pravidelne liečené. Dvere vyrobené výlučne z uPVC môžu stratiť svoj lesk alebo vyblednúť UV žiarením zo slnka. Kompozitné dvere sú imúnne voči týmto problémom, ale časom môžu zachytávať špinu a nečistoty, takže je zmysluplné ich čistiť v pravidelných intervaloch.

Jednoduché čistenie
Pretože vysokokvalitné kompozitné dvere nehnijú alebo nie sú ovplyvnené vniknutím vody, môžete ich vyčistiť jednoduchým mydlom alebo umývacím prostriedkom a vodou. Použite mäkkú špongiu, aby sa predišlo akejkoľvek možnosti poškriabania, aj keď našťastie kompozitné dvere sú odolné, takže sa nepoškriabu ani neodrú. Rovnako ako čistenie prednej strany dverí, mali by ste tiež vyčistiť okolo okrajov rámu a panela, a potom ich po dokončení utrieť vlhkou handričkou. V priebehu času sa v týchto oblastiach môžu hromadiť nečistoty a častice prachu a nečistôt, ktoré by mohli sťažiť ich otváranie alebo zatváranie; čistenie zabráni tomuto výskytu.

dveře

Kompozitné predné dvere nevyzerajú len skvele len dni alebo týždne po tom, čo boli nainštalované, ale vyzerajú skvele pre nadchádzajúce roky a nebudete musieť používať drahé a časovo náročné produkty na ich úpravu alebo čistenie počas tejto doby. Či už jednoducho chcete ušetriť čas na týždenné upratovacie úlohy, chcete mať nové dvere, ktoré budú vyzerať skvele, potom by kompozitné dvere mohli byť ideálnou voľbou pre váš domov.