Ako šetriť peniaze bez obmedzení?

Peniaze nerastú na stromoch, bohužiaľ, aby sme ich zarobili, musíme sa usilovne snažiť a neustále pre to niečo robiť. Aby sme mohli žiť tak ako si to predstavujeme, potrebujeme peniaze neustále. Keď už sa k nim aj dostaneme, snažíme sa ich všemožne ušetriť, niekedy je to však obzvlášť ťažké, keďže neustále pre život niečo potrebujeme, v niektorých prípadoch ide o nevyhnutnosti, v iných skôr iba o lákadlá, ktoré vlastne ani vôbec nepotrebujeme, ale kúpime si ich, pretože sme presvedčení o opaku, doma však potom máme iba nadbytok vecí, inak povedané, zbytočností, ktoré len zbytočne zaberajú miesto a nemajú v našej domácnosti žiadne využitie, je nám ich však ľúto vyhodiť, pretože boli drahé, alebo možno ani neboli, ale len tajne dúfame, že raz si nájdu svoju vyvolenú chvíľu zúžitkovania, keď sme ich kupovali s dobrým zámerom. Ako teda ušetriť peniaze, čo možno najefektívnejšie?

investice

  • Poriadne si premyslite či niečo kúpite alebo nie, a to platí ako pre malé veci tak a pre veľké, je síce pravda, že pri veľkých veciach by ste mali premýšľať dlhšie ako pri malých, avšak aj keď sa nazbiera veľa maličkostí, sumou aj počtom sa začnú podobať veľkým.
  • Ak sa rozhodujete niečo kúpiť, snažte sa myslieť pri tom racionálne, je totižto viac ako možné, že ako aj milión ďalších ľudí, necháte sa zlákať veľmi lákavou reklamou, ktorá však nevraví tak úplne pravdu, preto pred tým, ako si domov zadovážite nejakú drahšiu novú veci, zistite si o nej možno čo najviac informácií, či sa jej kúpa v skutočnosti oplatí a či to naozaj stojí za to a daná vec si nájde vo vašej domácnosť využitie.

peníze

  • Zbavte sa vecí, ktoré nevyužívate, ak ide o maličkosti, musíte sa premôcť a bez súcitu ich jednoducho vyhodiť, ak však ide o nejakú elektroniku, ktorá si u vás doma napríklad nenašla svoje opodstatnenie, alebo len na ňu zbytočne sadá prac, pretože ju viac ako jeden krát do roka nevyužijete, jednoducho sa ju pokúste predať.