Venujte svojim nohám 10 minút denne a kŕčových žíl sa nemusíte obáva

Kŕčové žily http://www.venasum.com/stranky/ochorenia-zil/krcove-zily.php vznikajú z mnohých dôvodov. Jedným z nich, ktorý je veľmi častý, býva to, že sme leniví. Ja som od detstva športovala. Potom však prišla práca a môj štýl života sa rázne zmenil. Mala som prácu, pri ktorej som sedela. Navyše sme boli aj s partnerom tak pracovne vyťažení, že sme na športovanie naozaj nemali čas. Nedokázali sme sa donútiť ísť ani na prechádzku, nie to behať, bicyklovať alebo zámerne cvičiť pol hodinu denne.Žena v športovom oblečení beží po ulici
Ako to už býva, lenivosť sa skôr, či neskôr, prejaví a väčšinou nie tým najlepším spôsobom. Iné to nebolo ani u mňa. Najprv som si všimla drobné popraskané žilky na zadnej strane kolien. Neskôr sa o čosi väčšie žily objavili aj na lýtkach. Vtedy som si povedala, že musím zmeniť svoj životný štýl.
Nasledujúce riadky môžu pomôcť tým, u ktorých kŕčové žily ešte len začali. Ak sa totiž nachádzajú v pokročilejšom štádiu, tieto rady vám asi nebudú stačiť. V prvom rade určite navštívte doktora. Potrebujete mať istotu, že je všetko v poriadku a s kŕčovými žilami dokážete bojovať aj sami.
Žena v čiernych nohaviciach a tričku cvičí jogu na podložke v miestnosti

Stačí naozaj desať minút


na internete nájdete mnohé videá a návody na cviky, ktoré sú určené priamo na kŕčové žily. Tým sa venovať môžete, čo je však omnoho dôležitejšie, je to, aby ste sa pokúsili rozhýbať celé telo. Ja som sa začala venovať power joge. Išlo konkrétne o jednu sériu cvikov, ktorá mala prekrviť organizmus. Nebudem klamať, po prvom docvičení som mala dosť. Každým dňom sa to však zlepšovalo a zlepšovalo. Nemusíte cvičiť práve tento typ cvikov. Nájdite si čokoľvek, čo sa vám bude páčiť alebo si zostavte vlastnú zostavu na desať minút. Cvičte ju však naozaj každý deň. Cviky by mali byť zamerané na prekrvenie organizmu. Naopak, nesmú nadmerne zaťažovať vaše nohy. Ak nemáte radi cvičenie v interiéri, naplánujte si prechádzky alebo beh. Nikdy sa však nehýbte menej ako spomínaných desať minút denne.